• Ceļotājiem atgādina par iespēju saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti

  27.04.2023.
  Atsākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka bērniem un pieaugušajiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas vajadzības gadījumā citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē nodrošinās nepieciešamās un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanu atbilstoši tādiem pašiem nosacījumiem un apjomam, kā tā tiek sniegta vietējiem iedzīvotājiem.
  Lasīt vairāk
 • No aprīļa - vairāki jauni veselības aprūpes pakalpojumi

  31.03.2023.
  No 2023. gada 1. aprīļa pacientiem no valsts budžeta tiks apmaksāti vairāki jauni veselības aprūpes pakalpojumi.
  Lasīt vairāk
 • No 1. aprīļa uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem ar dzirdes traucējumiem

  31.03.2023.
  No 1. aprīļa bērniem ar būtiskiem dzirdes traucējumiem no valsts budžeta līdzekļiem uzsāk apmaksāt kaulā novietojamo dzirdes iekārtu (BAHA) nomaiņu. Tas būtiski uzlabos dzīves kvalitāti pacientiem, kuru iekārta ir nolietojusies un ir nepieciešama tās nomaiņa. Savukārt bērniem ar kohleārajiem implantiem turpmāk būs pieejama valsts apmaksāta implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņa, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Tās iekļaušanai valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā iedzīvotāji iepriekš bija uzsākuši balsu vākšanu portālā manabalss.lv*.
  Lasīt vairāk
 • Ārstniecības iestādēs strādājošajiem no aprīļa paaugstinās darba samaksa

  28.03.2023.
  Ārstniecības iestādēs strādājošajiem no aprīļa paaugstināsies darba samaksa, kam šogad papildu tiek novirzīti 41,5 miljoni eiro.
  Lasīt vairāk
 • Nosaka papildus iekļaujamos datus un pagarina termiņu autentifikācijas veidiem e-veselībā

  08.03.2023.
  Pagarināts termiņš, līdz kuram piekļuve E-veselības sistēmai iespējama ar visiem latvija.lv piedāvātajiem autentifikācijas veidiem, kā arī noteikti jauni dati, kas papildus iekļaujami e-veselībā, paredz otrdien, 7. martā, veiktie grozījumi Ministru kabineta noteikumos par vienoto veselības nozares elektronisko informācijas sistēmu.
  Lasīt vairāk
 • Skaidrojums par ģimenes ārstu prakšu janvāra rēķinu apmaksu

  02.03.2023.
  Atsaucoties uz plašsaziņas līdzekļos izplatīto informāciju par to, ka Nacionālais veselības dienests (NVD) nav veicis ģimenes ārstu prakšu 2023. gada janvāra rēķinu apmaksu par sniegtajiem valsts apmaksātajiem veselības aprūpes pakalpojumiem, NVD informē, ka šo rēķinu apmaksa ir uzsākta 1. martā. Atbilstši NVD un ģimenes ārstu praksēm savstarpēji noslēgtajam līgumam maksājuma veikšanā tiek ievērots noteiktais termiņš, t.i. maksājums var tikt veikts līdz 7. martam*.
  Lasīt vairāk

LV_ID_EU_logo_ansamblis_ERAF_RGB_sagraizits