Skip Navigation LinksSākums > Biežāk uzdotie jautājumi > Iedzīvotāji > E-darbnespējas lapa

E-darbnespējas lapa

Kā izmantot e-darbnespējas lapu?

1. Ārsts E-veselības sistēmā atver e-darbnespējas lapu. 
Ja darba devējs vēlas pārliecināties par e-darbnespējas lapas atvēršanas faktu, pēc pacienta pieprasījuma ārsts vai pacients pats var nosūtīt šo informāciju uz darba devēja vai citu e-pastu. Tāpat e-darbnespējas lapu iespējams izdrukāt. E-darbnespējas lapas izdrukai ir juridisks spēks arī bez ārsta zīmoga un paraksta.

2. Ārsts noslēdz e-darbnespējas lapu. 
Šo informāciju automātiski saņem Valsts ieņēmumu dienests (VID).  

3. Darba devējs saņem informāciju par darbinieka noslēgto darbnespējas lapu VID EDS. 
Pacientam darbnespējas lapa vairs nav jāiesniedz darba devējam (vai visiem darba devējiem, ja tādi ir vairāki) papīra formātā. 

4. Pacients pieprasa un saņem slimības pabalstu no VSAA. 
Iesniegumu Valsts sociālās apdrošināšanas aģentūrai (VSAA) var iesniegt elektroniski, izmantojot www.latvija.lv e-pakalpojumu, iesniegumā atzīmējot konkrēto darbnespējas lapu. E-iesniegumu nevar iesniegt, ja slimības lapa B ir atvērta un noslēgta papīra formātā.

Instrukcija e-iesniegumam slimības pabalsta piešķiršanai vai pārrēķināšanai.   

Kā iesniegt iesniegumu VSAA un saņemt slimības vai maternitātes pabalstu, ja B darbnespējas lapa ir noslēgta E-veselības sistēmā?

Elektroniski:

  • interneta vietnē www.latvija.lv, izmantojot e-pakalpojumu "E-iesniegums VSAA pakalpojumiem";​
  • ja tiek izmantots e-paraksts, aizpildot veidlapu, kas ir pieejama www.vsaa.lv, un nosūtot iesniegumu uz e-pasta adresi edoc@vsaa.lv.

  

Rakstiski:

  • personīgi jebkurā VSAA teritoriālajā nodaļā vai valsts un pašvaldību klientu apkalpošanas centrā;​
  • sūtot pa pastu (iesniegumā obligāti jānorāda B darbnespējas lapas numurs). 

​​
VSAA informāciju par noslēgtajām B darbnespējas lapām saņems elektroniski.

VSAA lēmums par pabalsta piešķiršanu tiek saņemts atbilstoši iesniegumā norādītajam lēmuma saņemšanas veidam - klātienē, pa pastu vai www.latvija.lv sadaļā "Mana darba vieta".

 

Vai darba devējs e-darbnespējas lapā redzēs pacienta diagnozi?
Informācija par E-veselības sistēmā noslēgtu e-darbnespējas lapu, kuru saņem darba devējs, neietver pacienta diagnozi. Tāpat kā līdz šim darbnespējas lapā būs redzams darbnespējas cēlonis. Informācija par pacienta diagnozi, noslēdzot e-darbnespējas lapu, ir pieejama tikai pacientam un ārstējošajam ārstam, kurš to ir norādījis sistēmā.

Kā rīkoties, ja darba devējs e-darbnespējas lapu nevar atrast Valsts ieņēmuma dienesta VID EDS sistēmā?
Ja darba devējs nevar apskatīt e-darbnespējas VID EDS sistēmā, pacients var autorizēties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lv, apskatīt visas savas e-darbnespējas lapas, un nosūtīt informāciju par E-darbnespējas lapu savam darba devējam uz e-pastu.  Informācija darba devējam būs pieejama kā saite uz darbinieka e-darbnespējas lapu un tā būs derīga tikai noteiktu laika posmu. Tāpat pacients var saglabāt e-darbnespējas lapu PDF formātā un iesniegt darbnespējas lapu arī papīra formātā. Izdrukātai e-darbnespējas lapai ir juridisks spēks arī bez ārsta zīmoga un paraksta. 

 

Kā apskatīt informāciju par savām darbnespējas lapām?
Visu informāciju par savām atvērtajām, noslēgtajām, pagarinātajām un anulētajām e-darbnespējas lapām iespējams apskatīt, izdrukāt vai nosūtīt uz e-pastu, autorizējoties E-veselības portālā www.eveseliba.gov.lvVai varu lūgt ārstam e-darbnespējas lapas izdruku, ja man nav iespējas pieslēgties E-veselības sistēmai?
Ja pacientam nav iespējas pieslēgties E-veselības sistēmai, pacients var lūgt ārstam izdrukāt e-darbnespējas lapu no E-veselības sistēmas, kā arī nosūtīt to uz nepieciešamo e-pasta adresi.

 

Vai e-darbnespējas lapā būs redzama diagnoze?
Diagnoze būs redzama tikai ārstam, kurš noslēdzis e-darbnespējas lapu un pašam pacientam. Diagnoze neparādīsies arī PDF izdrukas versijā. 

 

Kurš ir tiesīgs noslēgt e-darbnespējas lapu?
To atvērt un noslēgt var jebkurš pacientu ārstējošais ārsts, kurš lieto E-veselības sistēmu, piemēram, ja e-darbnespējas lapu atvēris ģimenes ārsts, to var pagarināt vai noslēgt slimnīcā ārstējošais ārsts. 

Kā rīkoties, ja ārsts savā sistēmā izrakstījis e-darbnespējas lapu, bet lietotājs E-veselības sistēmā to nevar apskatīt?
Visām atvērtajām, pagarinātajām vai noslēgtajām darbnespējas lapām pēc to izrakstīšanas jābūt pieejamām iedzīvotāju profilā.  Ja atvērtā, pagarinātā vai noslēgtā darbnespējas lapa nav redzama E-veselības sistēmā, aicinām par to ziņot savam ģimenes ārstam.


Ja strādāju divās darba vietās, vai e-darbnespējas lapa tiks attiecināta uz abām darba vietām?
Pēc e-darbnespējas lapas noslēgšanas informāciju saņem abi darba devēji – tā ir redzama VID EDS.