Skip Navigation LinksSākums > Jaunumi > Iedzīvotājiem
 • Ārstniecības iestādes uzsāk sadarbību ar astoņiem jaunuzņēmumiem inovatīvu risinājumu izstrādē

  15.09.2022.
  Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratorijas “Open Health Labs” pilota programmas atklāšanas pasākumā paziņoti astoņi Eiropas jaunuzņēmumi, kas turpmāko divu mēnešu laikā kopradē ar četrām Latvijas ārstniecības iestādēm meklēs inovatīvus un uz pacienta pieredzes uzlabošanu vērstus risinājumus iestāžu izaicinājumiem, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Pirmās pilota programmas dalībnieku vidū ir Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Jelgavas pilsētas slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca.
  Lasīt vairāk
 • Latvija saņēmusi pielāgotās vakcīnas pret Covid-19; būs pieejamas ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos

  08.09.2022.
  2022. gada 7. septembrī un 8. septembrī Latvija ir saņēmusi 230 400 pielāgotās vakcīnas pret Covid-19 “Comirnaty Original/Omicron BA.1” un 43 200 pielāgotās vakcīnas “Spikevax Bivalent Original/Omicron BA.1”, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Paredzams, ka ģimenes ārstu praksēs un vakcinācijas kabinetos pielāgotās vakcīnas būs pieejamas sākot no 12. septembra.
  Lasīt vairāk
 • Valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu var saņemt bez gaidīšanas rindā

  06.09.2022.
  Pateicoties šogad piešķirtajam papildu valsts finansējumam, valsts apmaksātu medicīniskās apaugļošanas pakalpojumu šobrīd var saņemt bez gaidīšanas rindā. Iepriekš no pieteikšanās brīža līdz procedūras veikšanai bija jāgaida aptuveni viens gads, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
  Lasīt vairāk
 • Šobrīd nedarbojas e-pakalpojums slimības pabalsta pieprasīšanai

  29.08.2022.
  Šobrīd ir novērojamas tehniskas problēmas slimības pabalsta e-pakalpojuma darbībā.
  Lasīt vairāk
 • Plānotais vakcinācijas process pret Covid-19 rudenī

  29.08.2022.
  Pieaugot iedzīvotāju interesei par balstvakcinācijas veikšanu pret Covid-19 infekciju, Slimību profilakses un kontroles centrs (SPKC) un Nacionālais veselības dienests (NVD) rīkoja preses konferenci 26. augustā par plānoto vakcinācijas procesu rudenī.
  Lasīt vairāk
 • Latvijas veselības nozare uzsāk digitālo inovāciju laboratoriju

  16.08.2022.
  Lai uzlabotu pacientu pieredzi ārstniecības iestādēs, Nacionālais veselības dienests sadarbībā ar inovāciju vadības uzņēmumu “Helve” uzsāk Latvijas veselības aprūpes inovāciju laboratoriju - “Open Health Labs”. Tajā ārstniecības iestādes kopā ar Eiropas labākajiem medicīnas tehnoloģiju jaunuzņēmumiem radīs inovatīvus risinājumus ārstniecības iestāžu sniegtajiem pakalpojumiem. Programmā piedalīsies Paula Stradiņa Klīniskā universitātes slimnīca, Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Jelgavas pilsētas slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca.
  Lasīt vairāk
 • Latvijā piegādātas vakcīnas pret pērtiķu bakām

  16.08.2022.
  Latvija saņēmusi Eiropas Komisijas vienotā iepirkuma vakcīnas pret pērtiķu bakām - 1400 vakcīnu devas, kuras pieejamas riska grupu vakcinācijai.
  Lasīt vairāk
 • No 1. augusta epidurālā anestēzija dzemdībās ir jāsniedz par valsts līdzekļiem

  11.07.2022.
  No 1. augusta ārstniecības iestādēm epidurālā anestēzija dzemdībās ir jāsniedz par valsts līdzekļiem, tajā skaitā, ja vēlmi par atsāpināšanas pielietošanu izteikusi pati sieviete. Nav pieļaujams, ka atsāpināšana tiek sniegta kā maksas pakalpojums, jo tā ir valsts apmaksāta*.
  Lasīt vairāk
 • Kopīgi strādās pie jaunas Digitālās veselības jeb veselības aprūpes digitālo risinājumu pilnveides

  06.07.2022.
  Lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu kvalitāti, pieejamību un ērtumu, Veselības ministrija sadarbībā ar veselības aprūpes nozares profesionālajām organizācijām, vadošajām ārstniecības iestāžu un pacientu organizācijām, kā arī IT jomas uzņēmumu organizācijām apņēmusies kopīgi strādāt pie jaunas Digitālās veselības. Tās mērķis ir ar modernu risinājumu palīdzību padarīt pacientiem ārstniecību un aprūpi pieejamāku, kā arī atvieglot ārstu, māsu un citu ārstniecības personu darbu.
  Lasīt vairāk
 • Aptur Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbību

  27.06.2022.
  No 1. jūlija uz laiku tiek apturēta Covid-19 uzziņu tālruņa 8989 darbība, ņemot vērā Covid-19 infekcijas izplatības samazinājumu, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Līdz šim bezmaksas tālruņa konsultanti nodrošināja iedzīvotājiem pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 infekciju, kā arī sniedza informāciju par vakcināciju un digitālajiem Covid-19 sertifikātiem.
  Lasīt vairāk