Skip Navigation LinksSākums > Jaunumi > Iedzīvotājiem

Uzmanību! No 27. līdz 30. decembrim E-veselībā norisināsies plānveida uzlabošanas darbi

27.12.2019.
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šovakar (27.12.2019) laika posmā no plkst. 22.00 līdz pirmdienas (30.12.2019.) plkst. 8.00 E-veselībā ir plānoti sistēmas uzlabošanas darbi, kā rezultātā E-veselības sistēmā iespējami īslaicīgi vai pilnīgi darbības traucējumi. Līdz ar to aicinām iedzīvotājus iztrakstītos e-recepšu medikamentus iegādāties savlaicīgi.

NVD atgādina par E-veselības pakalpojumu izmantošanu tehnisku traucējumu gadījumā!

Gadījumā, ja pacientam nepieciešams izrakstīt e-recepti, ārsts ir tiesīgs to izrakstīt papīra formā. Šīs receptes elektronizēšanu jeb ievadi E-veselības sistēmā veiks aptiekā, tiklīdz tas būs iespējams. Savukārt, ja nepieciešams atvērt e-darbnespējas lapu, ārsts var veikt atzīmi par traucējumiem pacienta medicīniskajā dokumentācijā un atvērt e-darbnespējas lapu nākamo piecu darba dienu laikā, norādot E-veselības sistēmā darbnespējas perioda pirmo dienu.

 

Gadījumā, ja iedzīvotājam e-receptes zāles ir nepieciešamas steidzami, NVD aicina iedzīvotāju sazināties ar savu ģimenes ārsta praksi, lai konsultētos par iespēju saņemt papīra recepti vai vērsties pie dežūrārsta, kas sniedz medicīnisku palīdzību ārpus ģimenes ārstu darbalaika (arī sestdienās) un tāpat kā ģimenes ārsti ir tiesīgi izrakstīt darbnespējas lapas, receptes u.c.

 

Savukārt neatliekamos gadījumos, kad apdraudēta veselība vai dzīvība, iedzīvotāji aicināti vērsties tuvākās slimnīcas uzņemšanas nodaļā vai sazināties ar Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienestu.

 

Jautājumu gadījumā par E-veselības pakalpojumu izmantošanu, kā arī par ieteicamo rīcību sistēmas tehnisku traucējumu gadījumā, NVD aicina zvanīt E-veselības lietotāju Atbalsta dienestam – tālr. iedzīvotājiem: 67 803 300, speciālistiem: 67 803 301 (katru dienu no plkst. 8.00 līdz 20.00).

 

Atvainojamies par sagādātajām neērtībām!