Skip Navigation LinksSākums > Jaunumi > Iedzīvotājiem

Slimnīcas regulārāk ziņos par pieejamajiem resursiem

05.06.2020.
Lai Neatliekamās medicīniskās palīdzības dienests (NMPD) varētu pacientu nogādāt uz visatbilstošāko slimnīcu viņa veselības stāvoklim, ārstniecības iestādēm būs katru dienu jāsniedz informācija NMPD par slimnīcā pieejamajiem resursiem, tostarp brīvajām gultām un noslogotību.

Pieredze, sniedzot palīdzību pacientiem ar Covid-19 diagnozi vai ar aizdomām par šo saslimšanu, parādīja, ka ir nepieciešams noteikt papildu veicamos pasākumus, lai operatīvi apzinātu informāciju par resursu pieejamību ārstniecības iestādēs, kas sniedz stacionāros veselības aprūpes pakalpojumus, un līdz ar to nodrošinātu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību arī situācijās, ja strauji pieaug pacientu skaits.

Līdz ar to valdība šodien, 4. jūnijā, noteica, ka no šā gada 1. oktobra slimnīcām reizi dienā NMPD būs jāsniedz informācija par stacionārās ārstniecības iestādes gultu skaitu, tai skaitā par brīvajām un pieejamajām gultām, kas nav viens un tas pats. Attiecīgi palātā, kur ir 4 gultas, var atrasties pacients ar bīstamu infekcijas slimību, līdz ar to citus pacientus šajā palātā izvietot nedrīkst. Informācija par gultām ir svarīga arī organizējot veselības aprūpes nodrošināšanu ārkārtas situācijās vai brīžos, kad blakus slimnīca ir noslogota, un veselības aprūpi ir jānodrošina lielam pacientu skaitam.

Slimnīcas sniegs informāciju arī par medicīnisko ierīču pieejamību, lai pacients saņemtu viņa stāvoklim atbilstošu terapiju, kā arī par slimnīcas noslodzi konkrētajā brīdī un pieejamajiem individuālajiem aizsardzības līdzekļiem.

Šāda informācija ļaus efektīvāk plānot, uz kuru slimnīcu nogādāt pacientus, kā arī būtu iespējams nepieciešamības gadījumā operatīvi pārstrukturizēt pieejamos resursus un nodrošināt nepieciešamo veselības aprūpi.

Anna Strapcāne
VM Komunikācijas speciāliste
tālrunis: 67876106; 20388356
e-pasts: anna.strapcane@vm.gov.lv