Skip Navigation LinksSākums > Aktualitātes > Iedzīvotājiem

Vietnē manavakcina.lv uz maija brīvdienām atvērti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku 16 centros visā Latvijā

27.04.2021.
No 1. līdz 4. maijam 16 liela mēroga vakcinācijas centros tiks vakcinēti prioritāro grupu iedzīvotāji, kuri iepriekš būs izvēlējušies sev ērtāko laiku un vietu šajos centros caur vietni manavakcina.lv. Kopā vietnē manavakcina.lv iekļauti vairāk nekā 10 000 vakcinācijas laiku maija garajās brīvdienās (no 1. līdz 4. maijam).

Vakcinācija notiks ar Pfizer-BioNTech un Moderna vakcīnām. Tie iedzīvotāji, kuri iepriekš ērtību dēļ pieteikušies vakcinācijai pa tālruni 8989, tiek aicināti zvanīt pa bezmaksas informatīvo vakcinācijas tālruni 8989, lai ar operatoru palīdzību izvēlētos konkrēto vakcinācijas vietu un konkrētu laiku.

 Lai izmantotu iespēju vakcinēties lielajos centros, iepriekš jāreģistrējas vietnē manavakcina.lv, un iedzīvotājiem, kuri ir atvērtajās prioritārajās grupās un atbildīgās ministrijas vai iestādes jau ir iesniegušas informāciju par atbilstību prioritārajai grupai, jau šobrīd ir iespēja izvēlēties tuvāko vakcinācijas vietu un laiku.


 Šajā nedēļas nogalē vakcinēties liela mēroga vakcinācijas centros pēc iepriekšējas pieteikšanās vietnē manavakcina.lv tiek aicināti:

 • Seniori 60+
 • Iedzīvotāji ar hroniskām slimībām
 • Personas, kuras dzīvo vienā mājsaimniecībā ar smagi slimiem bērniem/bērniem ar imūnsupresiju;
 • Smagi slimu personu aprūpētāji;
 • Izglītības iestāžu darbinieki;
 • Operatīvo dienestu darbinieki/valsts darbības nepārtrauktībai kritisko
 • funkciju darbinieki, arī ieslodzījumu vietu darbinieki, ja darba devējs jau ir iesniedzis informāciju par personu vienotajā vakcinācijas tīklā ViVaT.

 Iedzīvotājiem vietnē manavakcina.lv ir iespēja izvēlēties vakcinācijas vietu un laiku maija brīvdienām (no1. līdz 4. maijam) kādā no šiem centriem:

Pilsēta

Vakcinācijas centrs

Rīga

Ķīpsalas halle

Rīga

ATTA centrs

Rīga

Rīgas Centrāltirgus gastro paviljons

Rīga

Kongresu nams

Cēsis

Super Netto

Valmiera

Valmieras Kultūras centrs

Rēzekne

Gors

Daugavpils

Daugavpils Kultūras pils

Daugavpils

Parādes 7, Sporta komplekss

Jelgava

Zemgales Olimpiskais centrs

Liepāja

Liepājas Olimpiskais centrs

Jūrmala

Jūrmalas Sporta skola

Tukums

Tukuma 3. pamatskolas sporta zāle

Kuldīga

Vieglatlētikas manēža

Salaspils

Salaspils Sporta halle

Ķekava

Ķekavas vidusskola

 


 
Par savu piederību prioritārajai grupai iedzīvotāji var pārliecināties, atverot vietni manavakcina.lv, kurā sistēma apkopojusi datus no PMLP datubāzes, slimību reģistriem, kompensējamo zāļu sarakstiem, kā arī nozaru ministriju iesniegtajiem profesiju sarakstiem. Ja prioritārā grupa ir atvērta un izvēlētais vakcinācijas laiks apstiprināts, tad papildu dokumenti vai apliecinājumi nav nepieciešami, apmeklējot vakcinācijas vietu.


 Lai piereģistrētos vakcinācijai liela mēroga centrā:

 1. Jāatver vietne manavakcina.lv (un jāaizpilda pieteikums vakcīnai, ja tas vēl nav aizpildīts);
 2. Ja iedzīvotāja prioritārā grupa ir atvērta, tad jāizvēlas vakcinācijas vieta – kāds no liela mēroga vakcinācijas centriem, kas darbosies šajā nedēļas nogalē, atzīmējot sev vēlamo laika intervālu.
 3. Jāsagaida sistēmas apstiprinājums (sms/e-pasts);
 4. Jāierodas vakcinēties uz izvēlēto vietu un apstiprināto laiku.

 
Iedzīvotāji tiek aicināti nākt uz liela mēroga vakcinācijas centriem tikai tajā gadījumā, ja ir saņemts apstiprinājums no vietnes manavakcina.lv par vakcināciju, kā arī nākt uz vakcinācijas centriem ne ātrāk kā 15 minūtes pirms sava apstiprinātā vakcinācijas laika.