Skip Navigation LinksSākums > Aktualitātes > Iedzīvotājiem

Ārstniecības iestādes un jaunuzņēmumi prezentēs digitālās veselības inovāciju pilotprojektus

07.12.2022.
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka šonedēļ noslēdzas veselības aprūpes digitalizācijas programmas “Open Health Labs” pirmais posms, kurā četras Latvijas ārstniecības iestādes un jaunuzņēmumi no dažādām pasaules valstīm prezentēs pirmos kopīgos pilotprojektus un dalīsies ar atziņām par sadarbību un tās sniegtajiem ieguvumiem. Ikviens interesents varēs pieslēgties noslēguma pasākumam un iepazīties ar projektu prezentācijām tiešraidē, kas norisināsies šodien, 7. decembrī, plkst. 15:00 “Helve” Youtube kontā.

NVD un inovāciju vadības uzņēmuma “Helve” organizētajā veselības nozares inovāciju laboratorijas “Open Health Labs” programmā iesaistījās Rīgas Psihiatrijas un narkoloģijas centrs, Jelgavas pilsētas slimnīca, Paula Stradiņa klīniskā universitātes slimnīca un Daugavpils reģionālā slimnīca. Programma uzsākta šī gada augustā un ir daļa no veselības nozares digitalizācijas iniciatīvas ar mērķi veicināt modernu risinājumu izmantošanu medicīnas nozarē, veidojot pacientiem pieejamāku veselības aprūpi un ārstniecības personālam un veselības nozares darbiniekiem radot iespējas savus uzdevumus veikt vienkāršāk.


“Domājot par inovācijām, mūsu prioritāte vienmēr ir lietotājs – pacienti un medicīnas personāls. Programmas mērķis ir veicināt inovāciju un digitalizācijas risinājumu ieviešanu veselības nozarē, lai tehnoloģijas strādātu pacientu un ārstu labā. “Open Health Labs” programma ielika pirmos nepieciešamos pamatus, kuri parādīja, ka sadarbībā ar jaunuzņēmumiem ārstniecības iestādēs ir iespējams ieviest jaunuzņēmumu radītas inovācijas. Mums ir potenciāls izmantot tehnoloģijas, tomēr būtiski ir atrast vislabāko pieeju un metodes, lai inovāciju izstrāde un ieviešana saskan ar nozares vajadzībām,” saka NVD direktors Āris Kasparāns.Programmā ārstniecības iestādes izvirzīja vairākus prioritāros izaicinājumus digitalizācijas jomā, tai skaitā: digitālas platformas nepieciešamību pacientu identifikācijas nodrošināšanai attālinātām konsultācijām; vajadzīgus risinājumus pacientu ārstniecības ordināciju uzskaitei un veikto terapijas datu turpmākajai analīzei onkoloģijas nodaļā; pacientu kustību un atrašanās vietas monitorēšanu un citus. Visi minētie izaicinājumi un risinājumi tiks apskatīti tiešraides prezentācijās. Vienlaikus ārstniecības iestādes dalīsies ar savām atziņām par sadarbību ar jaunuzņēmumiem inovāciju ieviešanā un prezentēs tos risinājumus, pie kuru turpmākas ieviešanas plānots strādāt pēc programmas noslēguma.


“Sadarbība ar jaunuzņēmumiem mums bija gan jauna pieredze, gan īsts izaicinājums. Programmas ietvaros meklējām digitālus risinājumus diviem izaicinājumiem - kā efektīvi un pacientam draudzīgi monitorēt viņa vitālos rādītājus visas diennakts laikā un kā veicināt pacienta drošību, reģistrējot viņa pārvietošanos. Tieši sadarbība ar jaunuzņēmumiem mums deva iespēju paraudzīties uz dažiem rutīnas procesiem slimnīcā no pavisam cita skatu punkta, iedvesmojot mūs meklēt risinājumus “ārpus kastes” jeb pieņemtajiem, it kā nesatrisināmajiem šabloniem,” stāsta Jelgavas pilsētas slimnīcas ārstniecības kvalitātes direktore Aelita Plinta.


Programmas noslēguma pasākumā būs arī diskusija par to, kā nākotnē veicināt veiksmīgu jaunuzņēmumu un ārstniecības iestāžu sadarbību. Diskusiju moderēs “Helve” inovāciju projektu vadītāja Paula Ozoliņa un tajā piedalīsies NVD direktors Āris Kasparāns, Jelgavas pilsētas slimnīcas ārstniecības kvalitātes direktore Aelita Plinta, Daugavpils reģionālās slimnīcas valdes loceklis Grigorijs Semjonovs un latviešu jaunuzņēmuma ”Medon” dibinātājs Roberts Lasovskis. Interesentus aicinām pieslēgties pasākuma tiešraidei “Helve” Youtube kontā: https://youtu.be/CRZrt41bjog