Skip Navigation LinksSākums > Aktualitātes > Iedzīvotājiem
 • No 2024. gada 1. janvāra informāciju par veikto vakcināciju uzkrās E-veselībā

  07.11.2023.
  Sākot ar 2024. gada 1. janvāri, ikvienai ārstniecības iestādei informācija par pacientiem veikto vakcināciju, kas veikta no 1. janvāra, būs obligāti jāievada valsts E-veselības sistēmā. Tas nodrošinās vakcinācijas datu uzkrāšanu vienuviet, uzlabojot informācijas pieejamību un atvieglojot darbu veselības nozares profesionāļiem. Savukārt iedzīvotāji varēs ērti piekļūt savai vakcinācijas informācijai portālā www.eveseliba.gov.lv, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
  Lasīt vairāk
 • Septiņu gadu laikā onkoloģijas diagnostikā un ārstēšanā dubultots valsts finansējums un ieviesti vairāki uzlabojumi

  20.09.2023.
  Pēdējo septiņu gadu laikā finansējuma apjoms onkoloģijas jomai pieaudzis gandrīz par 100 miljoniem eiro, 2023. gadā sasniedzot 163,6 miljonus. Tas ļāvis veikt virkni uzlabojumu valsts apmaksātajā veselības aprūpē – onkoloģisko saslimšanu profilaksē, diagnostikā un ārstēšanā, kā arī onkoloģijas pacientu paliatīvajā aprūpē. Būtiski uzlabojumi īstenoti arī kompensējamo zāļu pieejamības nodrošināšanā, informē Nacionālais veselības dienests (NVD).
  Lasīt vairāk
 • Aicina iesniegt inovatīvus projektus testēšanai veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorijā

  18.08.2023.
  Lai valsts apmaksātajā veselības aprūpē ieviestu jaunus, inovatīvus risinājumus un uzlabotu pakalpojumu pieejamību, Nacionālais veselības dienests (NVD) no 18. jūlija uzsāk veselības aprūpes pakalpojumu modeļu pilotprojektu atlasi veselības aprūpes pakalpojumu modeļu attīstības laboratorijā. Atlasē veselības aprūpes dalībnieki var iesniegt tādus pilotprojektus, kuriem nepieciešama pārbaudes jeb pilotēšanas fāze.
  Lasīt vairāk
 • Iedzīvotājus, kuri neapmeklē ģimenes ārstu, aicina veikt bezmaksas profilaktisko apskati

  18.08.2023.
  Iedzīvotājus, kuri pēdējo trīs gadu laikā nav vērsušies pie sava ģimenes ārsta saistībā ar kādu saslimšanu vai sūdzību par veselību, aicina veikt valsts apmaksātu profilaktisko apskati. Lai līdz gada beigām prakses varētu organizēt savu darbu un individuāli uzrunāt šos pacientus ierasties uz apskati, ģimenes ārstu praksēm novirzīti 5,5 miljoni eiro, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Šos līdzekļus varēs izmantot atbilstoši konkrētas prakses vajadzībām. Piemēram, prakses nodarbināto papildu darba laika apmaksai, papildu darbinieku piesaistei, nepieciešamo informācijas tehnoloģiju vai rīku iegādei u.c.
  Lasīt vairāk
 • Nosaka galvenos rīcības virzienus veselības datu digitalizācijai

  16.08.2023.
  Veselības ministrija izstrādājusi informatīvo ziņojumu par digitālo stratēģiju veselības aprūpē*, ar ko šodien, 15. augustā, iepazīstināta valdība. Stratēģijā ir noteikti veselības nozares digitālās transformācijas rīcības virzieni un uzdevumi. Galvenie finansēšanas avoti plānotajiem pasākumiem ir valsts budžets un ES fondu investīcijas.
  Lasīt vairāk
 • Uzsāk pakalpojumu sniedzēju atlasi paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumiem mājās

  28.07.2023.
  Lai jau sākot ar šā gada rudeni teju 3000 pacientu varētu saņemt valsts apmaksātu paliatīvās aprūpes pakalpojumu mājās, Nacionālais veselības dienests (NVD) izsludinājis pakalpojuma “Paliatīvās aprūpes mobilās komandas pakalpojumi pacienta dzīvesvietā” sniedzēju atlasi.
  Lasīt vairāk
 • Ceļotājiem atgādina par iespēju saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti

  27.04.2023.
  Atsākoties aktīvai ceļošanas sezonai, Nacionālais veselības dienests (NVD) atgādina, ka bērniem un pieaugušajiem ir iespēja saņemt bezmaksas Eiropas veselības apdrošināšanas karti (EVAK), kas vajadzības gadījumā citā Eiropas Savienības dalībvalstī, Islandē, Norvēģijā, Lihtenšteinā vai Šveicē nodrošinās nepieciešamās un neatliekamās medicīniskās palīdzības saņemšanu atbilstoši tādiem pašiem nosacījumiem un apjomam, kā tā tiek sniegta vietējiem iedzīvotājiem.
  Lasīt vairāk
 • No aprīļa - vairāki jauni veselības aprūpes pakalpojumi

  31.03.2023.
  No 2023. gada 1. aprīļa pacientiem no valsts budžeta tiks apmaksāti vairāki jauni veselības aprūpes pakalpojumi.
  Lasīt vairāk
 • No 1. aprīļa uzlabo veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību bērniem ar dzirdes traucējumiem

  31.03.2023.
  No 1. aprīļa bērniem ar būtiskiem dzirdes traucējumiem no valsts budžeta līdzekļiem uzsāk apmaksāt kaulā novietojamo dzirdes iekārtu (BAHA) nomaiņu. Tas būtiski uzlabos dzīves kvalitāti pacientiem, kuru iekārta ir nolietojusies un ir nepieciešama tās nomaiņa. Savukārt bērniem ar kohleārajiem implantiem turpmāk būs pieejama valsts apmaksāta implanta ārējās daļas rezerves daļu nomaiņa, informē Nacionālais veselības dienests (NVD). Tās iekļaušanai valsts apmaksāto pakalpojumu klāstā iedzīvotāji iepriekš bija uzsākuši balsu vākšanu portālā manabalss.lv*.
  Lasīt vairāk
 • Ārstniecības iestādēs strādājošajiem no aprīļa paaugstinās darba samaksa

  28.03.2023.
  Ārstniecības iestādēs strādājošajiem no aprīļa paaugstināsies darba samaksa, kam šogad papildu tiek novirzīti 41,5 miljoni eiro.
  Lasīt vairāk