Skip Navigation LinksSākums > Aktualitātes > Iedzīvotājiem

E-veselībā tiek ieviesta Vēža pacienta karte

23.01.2024.
Nacionālais veselības dienests (NVD) informē, ka no 2024. gada 1. janvāra E-veselības sistēmā ir ieviesta Vēža pacienta karte, kas apvieno informāciju, kas agrāk tika reģistrēta kā divas atsevišķas onkoloģiskās pacientu kartes.

Jaunās Vēža pacienta kartes mērķis ir uzlabot veselības aprūpes politikas plānošanu, nodrošinot starptautiski salīdzināmu vēža pacientu datu uzkrāšanu, salīdzināšu un analīzi atbilstoši audzēju kodēšanas aktuālajiem klasifikatoriem un starptautisko institūciju datu kvalitātes prasībām, nodrošināt “ievadi vienreiz” datu ievades principu, kas ļauj optimizēt datu ievades procesus ārstniecības iestādēs un vēža pacienta kartes datu nodošanu tālākai datu analīzei statistikas vajadzībām.


Vēsturiskie onkoloģisko pacientu karšu dati tika konvertēti un jauno Vēža pacienta karti. . Ārstniecības personām un palīgpersonām, kurām bija tiesības veikt onkoloģisko slimību un ārstēšanas karšu reģistrēšanu, tiesības ir piešķirtas automātiski no 2024. gada 1. janvāra.


Kā piekļūt Vēža pacienta kartei?

  1. Jāatver E-veselības portāls www.eveseliba.gov.lv
  2. Jāautentificējas ar kādu no drošas piekļuves līdzekļiem
  3. Jāveic pacienta pieņemšanu
  4. Jāizvēlas sadaļa “Vēža pacienta karte”


Kā jaunie lietotāji var saņemt tiesību un lomu deleģējumu?


Ja Jums ir jautājumi par Vēža pacienta karti, aicinām sazināties ar E-veselības sistēmas lietotāju Atbalsta dienestu, zvanot pa tālruni 67803300 vai rakstot e-pastu uz atbalsts@eveseliba.gov.lv (katru dienu plkst. 8:00 – 20:00).