Skip Navigation LinksSākums > Aktualitātes > Iedzīvotājiem

Pārrunā slimnīcu pārstrāžu jautājumus

06.06.2024.
5.jūnijā, Veselības ministrijas un Nacionālā veselības dienesta speciālisti tikās ar Latvijas Slimnīcu biedrību, lai pārrunātu jautājumus par slimnīcu veikto darba apjomu šā gada pirmajā ceturksnī, nodrošinot ārstniecību Latvijas iedzīvotājiem.

NVD direktors Āris Kasparāns akcentēja, ka šogad neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai slimnīcās novirzīti papildus 62,7 miljoni eiro, kas ietver gan tarifu palielināšanu, gan personāla darba samaksas palielinājumu un slimnīcu uzņemšanas nodaļu darbības stiprināšanu. Savukārt plānveida palīdzības nodrošināšanai šogad papildu novirzīti 24 miljoni eiro (tarifu pārskatīšana, diagnostisko izmeklējumu paplašināšana, psihiskās veselības un onkoloģijas joma, darba samaksas palielinājums u.c.). Neskatoties uz to, dati liecina, ka slimnīcu veiktais darba apjoms gada pirmajā ceturksnī ir lielāks par sākotnēji plānoto un pacientu skaits turpina augt gadu no gada. Tādēļ kopējais pakalpojumu pieprasījums pārsniedz veselības nozarei pieejamo resursu un bez papildus finansējuma ieplānotā plānveida pakalpojumu darba apjoms būtu piesardzīgi kontrolējams, lai ārstniecības iestādes var turpināt funkcionēšanu bez apdraudējuma neatliekamai palīdzībai.

Ņemot vērā izveidojušās pārstrādes, līdzīgi kā citus gadus, pēc pusgada datiem NVD izvērtēs ārstniecības iestāžu veikto darba apjomu visās programmās un iespēju robežās veiks finansējuma pārdali no programmām, kurās būs neizpilde. Prioritāri līdzekļi tiks novirzīti neatliekamās medicīniskās palīdzības sniegšanai un valsts prioritārajām programmām (piemēram, onkoloģija, orgānu transplantācijas utml.) sākotnēji ārstniecības iestādēs, vienlaikus diskutējot ar nozari par finansējuma pārdales principiem. Tāpat tiks vērtētas arī citas iespējas veselības nozares budžeta ietvaros.

Jau ziņots, ka, lai uzlabotu veselības aprūpes pakalpojumu pieejamību iedzīvotājiem un mazinātu neatliekamās medicīniskās palīdzības nodaļu noslodzi, šogad ir veikta virkne uzlabojumu: novirzīts papildu finansējums ģimenes ārstu prakšu stiprināšanai, uzlabota kompensējamo medikamentu pieejamība pacientiem, kā arī palielināts valsts apmaksāto veselības aprūpes pakalpojumu apjoms. Aicinām iedzīvotājus sekot savam veselības stāvoklim, kā arī veikt profilaktiskās pārbaudes un hronisku saslimšanu gadījumos lietot nozīmētos medikamentus.

Comment

 1. RadEditor - HTML WYSIWYG Editor. MS Word-like content editing experience thanks to a rich set of formatting tools, dropdowns, dialogs, system modules and built-in spell-check.
  RadEditor's components - toolbar, content area, modes and modules
     
  Toolbar's wrapper 
   
  Content area wrapper
  RadEditor's bottom area: Design, Html and Preview modes, Statistics module and resize handle.
  It contains RadEditor's Modes/views (HTML, Design and Preview), Statistics and Resizer
  Editor Mode buttonsStatistics moduleEditor resizer
    
  RadEditor's Modules - special tools used to provide extra information such as Tag Inspector, Real Time HTML Viewer, Tag Properties and other.